فضای مجازی نمی تواند جایگزین رسانه مکتوب شود / انتقاد در رسانه ها باید توام با پیشنهاد و تحلیل باشد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار تحریریه 19دی:

فضای مجازی نمی تواند جایگزین رسانه مکتوب شود / انتقاد در رسانه ها باید توام با پیشنهاد و تحلیل باشد

واقعیت این است که رسانه ها در دنیا حرف اول را می زنند و خیلی کارهایی که از طرق دیگر نمی توان انجام داد از طریق رسانه می توان انجام داد. به همین دلیل است که ما می بینیم صهیونیست ها که گروه فرصت طلب مرموزی هستند نیروی خود را در رسانه ها بردند و اهداف شوم خود را از طریق رسانه ها محقق می کنند.

اعضای تحریریه روزنامه 19دی به منظور استفاده از نقطه نظرات حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مورد روزنامه نگاری در شرایط موجود با ایشان دیدار داشتند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در این دیدار اظهارداشتند: واقعیت این است که رسانه ها در دنیا حرف اول را می زنند و خیلی کارهایی که از طرق دیگر نمی توان انجام داد از طریق رسانه می توان انجام داد. به همین دلیل است که ما می بینیم صهیونیست ها که گروه فرصت طلب مرموزی هستند نیروی خود را در رسانه ها بردند و اهداف شوم خود را از طریق رسانه ها محقق می کنند.

ایشان افزودند: با وجود گسترش فضاهای مجازی باز هم رسانه مکتوب جایگاه خود را دارد به عنوان مثال تفسیر نمونه به صورت سی دی در دسترس است اما بسیاری خواهان کتاب آن هستند و مرتب تجدید چاپ می شود نباید تصور کرد که فضای مجازی می تواند جانشین رسانه مکتوب شود.

معظم له با تاکید بر این که تصور نکنید که دوران مکتوب تمام شده است، گفتند: رسانه مکتوب فوایدی دارد که در رسانه های مجازی نیست، بیشتر می توان به آن اعتماد کرد و شناخت درباره آن راحت تر است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مورد مطالعه روزنامه های کشور گفتند: تا پیش از این روزنامه های متعدد برای من می آوردند اما دو، سه روزنامه را برگزیدم که یکی از آن ها 19دی است زیرا احساس کردم مطالبی را که می خواهم در آن ها وجود دارد.

ایشان اظهارداشتند: این روزنامه راه اعتدال را پیش می گیرد، بی اعتنا به مسائل مذهبی نیست و سوم اینکه اخبار زیادی دارد.

معظم له تصریح کردند: روزنامه های دیگری هستند که با دسترسی به منابع داخلی و خارجی در خبر پیشتاز هستند اما این روزنامه در حد خود از اخبار مهم غافل نمی شود منتها تحلیل ها در آن کم است و بهتر است در موضوعات مختلف از صاحبنظران استفاده کند تا برای هدایت جامعه مفیدتر واقع شود.

ایشان در مورد عملکرد روزنامه ها در کشور گفتند: رسانه ها، بخصوص روزنامه به دلیل جایگاه آن، نباید برای مردم وحشت ایجاد کند گاهی برخی تیترها از دست انسان خارج می شود باید ارزیابی کرد و مبالغات و آنچه باعث تشویش افکار عمومی می شود را حذف کرد.

معظم له با بیان این که روزنامه ها باید از تیترهای تند و همسو با رسانه های بیگانه خودداری کنند، گفتند: به عنوان مثال برخی روزنامه ها اغتشاشات اخیر را پررنگ کردند در حالی که به عقیده ما برخلاف آنچه رسانه های بیگانه مطرح کردند مهم نبود زیرا دو سه روزه و حتی بدون توسل به خشونت جمع شد و طبق آماری که از سنین و تحصیلات آنان به ما ارائه دادند این افراد در سطح بالایی نبودند و دشمنان ما گمان کردند اتفاق مهمی افتاده اما اینگونه نبود و با راهپیمایی هایی که مردم کردند مشخص شد انقلاب با این حرکت ها هرگز تکان نمی خورد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تاکید کردند: انتقاد باید توام با پیشنهاد و تحلیل باشد که در این صورت بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

روزنامه ای که دارای هدف است این جهات را رعایت می کند اما برخی می خواهند به اصطلاح با اخبار داغ مخاطب را جذب کنند که اقدام درستی نیست.

ایشان در پایان با بیان این که روزنامه نگاری شغل مشکلی است، دعا کردند که ان شاءالله با عنایات پروردگار موفق باشید.


تاریخ انتشار: « 1396/11/09 »
آزاد اندیشی افتخاری برای حوزه علمیه است | مراکز آزاد اندیشی تحت تأثیر شبهات قرار نگیرند

معظم له در دیدار اعضای کمیته آزاد اندیشی حوزه های علمیه:

آزاد اندیشی افتخاری برای حوزه علمیه است | مراکز آزاد اندیشی تحت تأثیر شبهات قرار نگیرند

تشکیل جامعة المصطفی از برکات انقلاب است / طلاب مبلغ و مروج معارف الهی باشند

معظم له در دیدار جمعی از طلاب جامعة المصطفی:

تشکیل جامعة المصطفی از برکات انقلاب است / طلاب مبلغ و مروج معارف الهی باشند

مهم ترین مشکل حوزویان مسائل علمی است / حوزویان باید احساس مسؤولیت کنند و شهرها را سامان دهند

معظم له در دیدار هیأت رییسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم:

مهم ترین مشکل حوزویان مسائل علمی است / حوزویان باید احساس مسؤولیت کنند و شهرها را سامان دهند

حوادث اخیر مردم را در حمایت از انقلاب و نظام جدی تر کرد

معظم له در دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان قم:

حوادث اخیر مردم را در حمایت از انقلاب و نظام جدی تر کرد

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 625